Artykuł sponsorowany

Kolekcjonerskie i specjalne wersje gry Monopoly, które warto mieć

Kolekcjonerskie i specjalne wersje gry Monopoly, które warto mieć

Monopoly to jedna z najbardziej znanych i popularnych gier planszowych na świecie, która od lat dostarcza rozrywki dla całych rodzin. Dzięki swojej popularności, powstało wiele unikalnych i kolekcjonerskich edycji tej kultowej gry. W tym artykule przedstawiamy siedem wyjątkowych wersji Monopoly, które z pewnością zainteresują zarówno miłośników gry, jak i kolekcjonerów.

Edycje tematyczne oparte na filmach i serialach

Wśród licznych edycji Monopoly, wiele z nich bazuje na znanych filmach i serialach telewizyjnych. Przykładem może być wersja "Gra o Tron", gdzie gracze mogą nabywać nieruchomości z siedmiu królestw Westeros, a zamiast tradycyjnych domków i hoteli, budują wsie i zamki. Inne popularne edycje tematyczne to "Harry Potter", "Star Wars" czy "Stranger Things". Te wersje gry często zawierają unikalne elementy, takie jak specjalnie zaprojektowane pionki czy karty szansy inspirowane danym uniwersum.

Monopoly Luxe Edition – elegancja i luksus

Dla osób ceniących ekskluzywność i wysoką jakość wykonania, powstało Monopoly Luxe Edition. Ta wyjątkowa wersja gry została wydana w limitowanej edycji i charakteryzuje się elegancką, białą planszą z czarnymi polami oraz złotymi detalami. Pionki wykonane są z mosiądzu, a domki i hotele z drewna. Gra dostarczana jest w specjalnym opakowaniu, które podkreśla jej prestiżowy charakter.

Monopoly World Edition – podróż dookoła świata

Monopoly World Edition to propozycja dla miłośników podróży. W tej wersji gry, gracze mogą nabywać nieruchomości z różnych krajów, takich jak Brazylia, Australia czy Japonia. Zamiast standardowych pól z ulicami, na planszy znajdują się miasta i atrakcje turystyczne z całego świata. Dodatkowo, pionki przedstawiają symbole kulturowe różnych narodów, co dodaje uroku tej edycji.

Edycje sportowe – dla fanów drużyn i dyscyplin

Monopoly docenią również miłośnicy sportu, gdyż istnieją edycje oparte na popularnych drużynach i dyscyplinach sportowych. Przykładem może być Monopoly FC Barcelona czy Monopoly NFL, gdzie gracze mogą nabywać kluby piłkarskie czy drużyny futbolowe. W tych wersjach gry pionki często przedstawiają elementy związane ze sportem, takie jak piłki czy stroje zawodników.

Monopoly z elektronicznym bankiem

W odpowiedzi na rozwój technologiczny, powstała wersja Monopoly z elektronicznym bankiem. W tej edycji gry, gracze nie używają tradycyjnych banknotów, lecz specjalnych kart płatniczych. Banknoty zastąpione są przez czytnik kart, który automatycznie przelicza i aktualizuje stan konta każdego gracza. Dzięki temu rozwiązaniu, gra staje się bardziej dynamiczna i nowoczesna.

Monopoly Junior – dla najmłodszych

Monopoly Junior to wersja gry przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. Zasady gry zostały uproszczone, a plansza i pionki dostosowane do potrzeb młodszych graczy. W tej edycji, dzieci mogą nabywać nieruchomości takie jak zoo, parki rozrywki czy kina. Monopoly Junior to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w świat gier planszowych i rozwijanie umiejętności matematycznych oraz strategicznego myślenia.

Edycje z indywidualnymi zmianami – Twoje własne Monopoly

Dla osób pragnących posiadać wyjątkowe i spersonalizowane wydanie Monopoly, istnieje możliwość zamówienia gry z indywidualnymi zmianami. Można na przykład zaprojektować własną planszę z ulicami i miejscami ważnymi dla siebie, wybrać unikalne pionki czy stworzyć karty szansy z własnymi zasadami. Taka wersja gry jest doskonałym prezentem dla bliskiej osoby lub pamiątką z ważnego wydarzenia.

Kategorie artykułów